Winner/s & Runners Up

Men’s Singles
    Nathan Xu (Auck)     Yuhan Gao (NS)
Women’s Singles
    Hui-Ling Vong        Michelle McCarthy
Men’s Doubles                                  
    Yuhan Gao (NS) &     Sean Hanson &
    Nathan Xu (Auck)     Jesse Wilson (Cant)
Women’s Doubles
    Hui-Ling Vong &      Leigh Grinlinton &
    Sabine Westenra      Lisa Yue
Mixed Doubles
    Yuhan Gao (NS) &     Jack Webb (Man) &
    Hui-Ling Vong        Abbey Webb (Man)
B Grade Singles
    Jesse Wilson (Cant)  Daniel Rosner
C Grade Singles
    Paul Solt            Jack Webb (Man)
D Grade Singles
    Shubham Chhabra      Sahil Soni            
Under 21 Singles
    Hui-Ling Vong        Jack Webb (Man)
Over 25 Singles
    Yuhan Gao (NS)       James Harter
Over 25 Doubles
    James Harter &       Depak Patel &
    Yang Low             Daniel Rosner
Over 35 Singles
    Depak Patel          Daniel Rosner
Over 35 Doubles
    Bryan McConnochie &  Depak Patel &
    Lindsay Ward         Daniel Rosner
Over 45 Singles
    Lindsay Ward         Depak Patel
Over 45 Doubles
    Bryan McConnochie &  Depak Patel &
    Lindsay Ward         Daniel Rosner
Over 55 Singles
    Lindsay Ward         John Gan
Under 12 Singles
    Yufeng Wang          Aaron Lan
Under 14 Boys Singles
    Robert Zhang (Auck)  Yufeng Wang
Under 14 Girls Singles
    Erin Huang           Anna Wilson
Under 14 Doubles
    Callum McKinnon (Man) &   Erin Huang &
    Yufeng Wang               Mei Mun Teh
Under 16 Boys Singles
    Thomas Sun (Man)     Callum McKinnon (Man)
Under 16 Girls Singles
    Abbey Webb (Man)     Mei Mun Teh
Under 16 Doubles
    Kaushal Patel (Man) &     Erin Huang
    Thomas Sun (Man)          Mei Mun Teh
Under 18 Singles
    Hui-Ling Vong             Jack Webb (Man)
Under 18 Doubles
    Kaushal Patel (Man) &     Carlos Fung (Man) &
    Thomas Sun (Man)          Abbey Webb (Man)
Over 35 Singles Plate
    Tommy Choi (NS)      Shane Gibson
Over 45 Singles Plate
    Craig Gear           Andrew Maguire
Over 55 Singles Plate
    Zhidong Yu           Craig Gear
Under 18 Singles Plate
    Thomas Sun (Man)     Carlos Fung (Man)

The Table Tennis Wellington TTSports Autumn Open (April 21-22) is a TTNZ Rating Tournament – we have Open, Junior, and Senior events with age groups for everyone. You don’t have to be experienced – any affiliated player can enter!

Read the Conditions & Details and enter:

Email for entries: tournament@ttwellington.org.nz.

Time Saturday April 21 Sunday April 22
9:00am Under 21
Over 25
Under 12, Under 16
Over 45, Over 65
1:30pm Open Events Under 14, Under 18
Over 35, Over 55

Venue: Empire Table Tennis Stadium (Marine Parade, Petone, Lower Hutt).

Entries close Wednesday 18 April at 8pm.

A special thanks to our sponsors:
ttsports_from_fb2

Pub Charity
Pub Charity
Advertisements